Flat Preloader Icon

ГО "Полігон 56" ГО "Полігон 56 Бердянськ"

19.03.2024 р. у Кропивницьку відбулась зустріч з Дмитром Лубінем та з рідними захисників України Кіровоградській області. Поспілкуватися прийшли понад 200 людей. Також на зустрічі були представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Міжнародний Комітет Червоного Хреста в Україні, Служба безпеки України, Національна поліція України, Державна прикордонна служба України, представники місцевого ТЦК. Одне з основних і водночас найскладніших питань, яке ставили рідні, — про те, як розшукати близьких - Єдиний реєстр осіб зниклих безвісти за особливих обставин, процедуру проведення аналізу ДНК, алгоритм роботи пошукових бригад. Також піднімалося питання, щодо пільг та соцвиплат, права українських полонених на спілкування з родичами та неефективну роботу МКЧХ, який не може потрапити в більшість місць, де Росія утримує наших громадян. Обговорили питання з обмінами. Списки подаються, як військовополонених так і безвісти зниклих. Також запит можна подати Москальковій через Лубінця.

15.03.2024 р. в м. Кропивницькому відбулась зустріч,  з представниками Південного регіонального центру координаційного штабу. Керівником Секретаріату координаційного штабу  Богдан Охріменко. З родинами безвісти зниклих. Та полонених. 1. Запити на російську сторону. Здійснюються майже кожного дня. 2. Особистий кабінет. Потрібно вносити всю інформацію, яку маєте. Представники кш побачать що є не опрацьовані питання. Опрацюють і зв'яжуться з рідними. Так само можна внести всі проблеми які є зі слідчими. КШ опрацює і зв'яжеться з рідними. 3. Фото експертизу можна зробити через офіс омбудсмена. 4.  Доказів про доставку посилок військовим Москульковою не підтверджено. Посилки які відправляли 22 грудня військово полоненим на ту сторону. Хлопці не отримали. 5. В Кропивницькому немає представництва  Координаційного штабу, так як більше користі від розмноження представництва немає. Користі і якості також

15.03.2024 р. З ініціативи ГО "ПОЛІГОН 56 БЕРДЯНСЬК" представника Полтавського, Харьківського регіону Анастасії Заруцької, відбулася зустріч між родинами військовополонених, загиблих, безвісти зниклих, різних підрозділів з представниками МКЧХ, Координаційного штабу, представника Уповноженного Верховної Ради з прав людини, Виконуючого обов'язки з питань зниклих безвісти осіб за особливих обставин, та представників Товариства Червоного Хреста України. На зустрічі представники структур відповіли на запитання родичів, та розповіли про свою діяльність. Координаційний штаб нагадав родичам про обов'язкове заповнення та створення особистого кабінету для розшуку близьких. Чим більше інформації в особистому кабінеті КШ, тим скоріше іформація про зниклу особу оновиться на більш детальнішу, що прискорить повернення. Товариство Червоного Хреста нагадало про можливість скористатися гуманітарною допогою від них, це може бути як продуктова так і побутова, грошова, юридична і психологічна допомога. МКЧХ також надає допомогу психологічну, крім основної місії. На зустрічі МКЧХ надали максимально багато інформації про свої діяльності та відповіли рідниим на запитання стосовно роботи МКЧХ. Уповноважений з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин також в свою чергу відповів на запитання родичів, зокрема питань з комунікацій зі слідчими. Наразі наша мета це об'єднання спільних зусиль родин всіх підрозділів ЗСУ, держструктур і міжнародних організацій за для повернення наших рідних додому. До нашої організації вже доєдналися тисячі родин як цивільних, так і військових. Тільки разом ми можемо досягти бажаної мети - розшукати наших рідних і повернути до дому до їх рідних. Підписання меморандумів про співпрацю з різними громадськими організаціями, фондами та об'єднаннями, каже представниця ГО Анастасія - це кроки до нашої мети - не тільки повернути їх живими додому але і бути на поготові реабілітувати профільно окремо по кожному українцю звільненому з полону, реабілітувати як фізично так і психологічно, захистити соціально, допомогти повернутися до життя без війни.

‼️З ініціативи ГО «Полігон 56» у Коордштабі відбулася зустріч з родинами, чиї рідні потрапили у полон до “вагнерівців”. З присутніми в залі та тими, хто долучився онлайн, спілкувалися представники Координаційного штабу. ➡️Одне з головних питань родичів Оборонців стосувалося пошуку зниклих безвісти серед полонених та механізму евакуації тіл зі звільнених територій, на яких відбувалося протистояння з ПВК “Вагнер”. На зустрічі обговорювали механізм обмінів тілами, проведення опізнання та експертиз. Також розмова торкнулася обліку даних про “вагнерівських” полонених, їхньої кількості та ймовірних місць утримання. ☝️Окремо зазначили, що ворог маніпулює інформацією, і статус «зниклий безвісти» змінюють на «полон» винятково після офіційного підтвердження МКЧХ. У Штабі нагадали, що Україна подає на обмін усіх, хто є в реєстрі НІБ. У тому числі тих, хто зареєстрований зниклим безвісти. Представники Штабу окремо наголосили, що процес синхронізації даних між державними органами, які залучені у процесі пошуку та звільнення з полону, триває, аби пришвидшити повернення Оборонців додому.

Керівник Секретаріату Координаційного штабу Богдан Охріменко взяв участь у зустрічі з родинами Оборонців, які потрапили в полон та зникли безвісти під час захисту Маріуполя. Захід відбувся в Офісі українського Омбудсмана. 👨‍👩‍👧‍👦 З родичами Захисників також спілкувався Уповноважений ВР України з прав людини Дмитро Лубінець та представники Сил безпеки й оборони України. ➡️ Під час зустрічі обговорили процеси обміну військовополоненими та пошуку інформації про полонених і зниклих безвісти Оборонців.  ➡️ Також торкнулися питань взаємодії з міжнародними організаціями, третіми країнами стосовно сприяння переговорному процесу, покращення умов утримання та визволення полонених з російської неволі. ☝️Як зазначив керівник Секретаріату Коордштабу Богдан Охріменко, Україна використовує всі доступні засоби для визволення українських громадян, а також закликає світову спільноту чинити тиск на російську федерацію і змусити її виконувати взяті на себе зобов’язання згідно з нормами міжнародного гуманітарного права.

Партнерство – це ключова цінність для роботи волонтерів. «Мрія» пишається довірою і співпрацею з благодійними фондами та громадськими об’єднаннями, бо наша спільна мета – допомагати і давати відчуття опори. Жінки з ГО «Полігон 56 Бердянськ» на власному досвіді пройшли випробування війною, які випадають на долю дружин і матерів захисників. Їм болить кожна історія втрати, тому вони активно займаються питаннями підтримки, реабілітації воїнів та їхніх родин. Відтепер – у співпраці з нашим фондом. Як зазначила виконавча директорка «Мрії» Тетяна Комлик Татуся Бо, один із спільних напрямів діяльності – турбота про тих, кого вдалося повернути з полону. «Окрема історія – це люди, які за час перебування в російських в’язницях втратили рідних, домівку, здоров’я. Вони фактично втратили сенс життя і можливості будувати його заново. Треба думати, яким чином на рівні держави надати їм підтримку, паліативний догляд за потреби». З нею погоджується Олена Добича, голова ГО «Полігон 56 Бердянськ». Вона відзначила, наскільки важливою сьогодні є соціальна підтримка для людей. «Ми відчуваємо наслідки воєнних дій буквально у всьому. Це не лише втрати близьких чи матеріальних цінностей, а також психологічні травми, хвороби, обмеження працездатності. Потрібні комплексні програми, які б допомогли постраждалим не почуватися покинутими. Тому наразі велика кількість громадських активістів об'єднуються в Асоціацію ГО "АДАМАНТ" для потужної роботи разом”.

‼️ З ініціативи ГО «Полігон 56 Бердянськ» у Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами полонених та зниклих безвісти військовослужбовців 56-ої окремої мотопіхотної бригади. З присутніми та тими, хто долучився онлайн, спілкувався представник Коордштабу. ➡️ Розмова велася довкола механізму формування запитів щодо наступних великих обмінів, недостатньо продуктивної взаємодії зі слідчими Національної поліції, вимог щодо відбору ДНК-зразків у ще одного родича, проблем, пов’язаних із проведенням службових розслідувань військовою частиною та небезпекою, яку несуть у собі безпосередні контакти з міноборони країни-агресорки. ☝️Обговорювалися особливості співпраці з Офісом Уповноваженого ВРУ з прав людини, СБУ, НІБ, МКЧХ та ЦУ ЦВС ГШ ЗСУ, пошуки механізму узгодження необхідної документації, позитиви й вади експертизи фото- й відео-матеріалів та інші актуальні питання, що стосуються конкретних локацій та осіб.

‼️ За ініціативи ГО «Полігон 56 Бердянськ» » у Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами безвісти зниклих військовослужбовців 67-ої окремої механізованої бригади. Із присутніми та тими, хто долучився онлайн, спілкувалися представники Коордштабу та Центрального управління цивільно-військового співробітництва ГШ ЗСУ. ➡️ Спікери зустрічі детально розповіли про алгоритм пошуку тіл полеглих Захисників на прифронтових територіях, про особливості роботи слідчих і експертів, зокрема щодо збору ДНК-зразків та подальшого їх аналізу з метою ідентифікації, надали поради стосовно правильної комунікації рідних з військовою частиною та іншими інституціями, причетними до процесу. ☝️ Ішлося і про механізм зміни статусу «зниклий безвісти» на «полон», способи збору та вивчення інформації з різних джерел про місця утримання військовополонених, про закони та підзаконні акти, які гарантують соціальний захист найближчим родичам зниклих безвісти. Також учасники зустрічі отримали чимало консультацій стосовно індивідуальних випадків, зокрема, як виправити помилки в офіційних документах та де і яким чином можна провести портретну експертизу.

Сьогодні між громадськими організаціями «ГРУПА ПАТРІОТ» та Асоціацією громадських організацій «АДАМАНТ» підписано меморандум про співпрацю в напрямку допомоги родинам зниклих безвісти та полонених захисників. ▪️ Громадські організації спільно будуть консолідувати зусилля задля забезпечення захисту прав і свобод осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та військовополонених. ▪️ Співпрацюючи, сторони зможуть ефективніше збирати та аналізувати інформацію про зниклих та полонених осіб, а також буде охоплено допомогою більше людей, які через війну втратили зв’язок зі своїми рідними. ▪️ Окрему увагу буде приділено сприянню в реалізації своїх функцій державним органам та здійсненню громадського контролю за належним виконанням ними своїх зобов'язань. «Взаємодія та обмін досвідом – це важлива складова роботи як громадського суспільства, так і державних установ. Зараз як ніколи варто гуртуватися та діяти спільно, щоб допомогти родинам зниклих і полонених оборонців. Впевнений у нашій ефективній співпраці!» – наголосив під час зустрічі Олег Котенко. РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ !!!

За участі ГО " ПОЛІГОН 56 БЕРДЯНСЬК"🇺🇦🇺🇦🇺🇦 , родин військовополонених полку АЗОВ🇺🇦🇺🇦🇺🇦 НГУ 🇺🇦🇺🇦🇺🇦 24 бригади 🇺🇦🇺🇦🇺🇦, 10 гірсько штурмової🇺🇦🇺🇦🇺🇦 , 23 бригади🇺🇦🇺🇦🇺🇦 та координатора західного регіону від ГО "ПОЛІГОН 56 БЕРДЯНСЬК" 🇺🇦 🇺🇦 🇺🇦Михайлішин Анна дружини військовополоненого 110 бригади🇺🇦🇺🇦 🇺🇦, висловлюємо Велику Подяку Спілці волонтерів Прикарпаття , Спілці ветеранів Прикарпаття за сприяння департаменту молоді та спорту Івано-франківської міської ради, Благодійників "Фабрика кави" в м. Івана Франківськ за підтримку родин безвісти зниклих, полонених, загиблих та діючих військовослужбовців. Разом до ПЕРЕМОГИ 🇺🇦🇺🇦🇺🇦

Нагадування про наших захисників повинно бути постійно

Я ПОВЕРНУЛА СВОГО ЧОЛОВІКА!!!

🇺🇦🇺🇦🇺🇦 МЕМОРАНДУМ ПРО ПАРТНЕРСТВО ТА СПІВПРАЦЮ Між Кіровоградським регіональним представництвом Благодійної організації «УКРАЇНСЬКА ФУНДАЦІЯ «МРІЯ» м. Кропивницький та ГО "ПОЛІГОН 56 БЕРДЯНСЬК" м.Київ. Головна мета це - допомога дітям, які постраждали внаслідок військової агресії російської федерації. Разом до ПЕРЕМОГИ!!! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦

Сьогодні наша АСОЦІАЦІЯ ГО "АДАМАНТ" хоче подякували Офіс Омбудсмана України за привітання зі святами та допомогу в організації і можливість змусити маленьких захисників м.Кропивницького трохи посміхнутись. Велика подяка всім хто нам в цьому допоміг!!! Хочемо нагадати що саме м.Кропивницький та Кіровоградська область займає перше місце в Україні по безвісти зниклим полоненим та загиблим військовим. Разом ми сила!!! Слава Україні!!! Героям Слава!!!🇺🇦🇺🇦🇺🇦

‼️ У Координаційному штабі за участі представників громадських об'єднань членів родин військовослужбовців в полоні та цивільних, які незаконно утримуються державою-агресором, відбулася нарада про наступні можливі кроки Штабу на міжнародному рівні. ➡️ Під час обговорення представники спільноти, фахівці Координаційного штабу, Міністерства закордонних справ України, Офісу Генерального прокурора, Офісу Президента України обговорили план заходів на І півріччя 2024 року, покликаних підвищити увагу міжнародного співтовариства до порушення росією зобов'язань за Женевськими конвенціями, скоєних росіянами воєнних злочинів та інших порушень міжнародного гуманітарного права, законів та звичаїв війни. Координаційний штаб дякує громадським об'єднанням за проактивну позицію. Подані пропозиції та пропоновані ідеї будуть опрацьовані фахівцями Координаційного штабу, дипломатичний корпус реалізовуватиме їх разом із громадою.

Відбулась зустріч МКЗБ/ICMP з громадськими організаціями які співпрацювали цілий рік разом за для пошуку безвісти зниклих. Громадські організації на протязі року отримували досвід роботи експертів, антропологів МКЗБ. Обізнаність та розуміння як все відбувається ДНК експертизи це дуже важливо, задля повернення наших українців.

Дякуємо Офіс Омбудсмана України Наші діти заслуговують на святковий настрій попри те що в нас війна. Сьогодні діти безвісти зниклих та полонених отримали подарунки і загадували бажання. Їх бажання повинно збутися ! Разом до ПЕРЕМОГИ🇺🇦🇺🇦🇺🇦 Вірш одного з хлопчиків полоненого Я до неба піднімаю свої оченята І попрошу в Миколая повернути тата. Із російського полону Я його чекаю Хочу міцно обійняти Я тебе благаю. Не даруй мені в це свято Печиво, цукерки, І не буду я просити іграшки уперто. Хочу рідного татуся Свого обійняти. З ним радіти, веселитись Зустрічати свято. Роман Старинщак ( син полоненого ЧАЕС)

Наша ПЕРЕМОГА- це коли ми разом з нашими захисниками, вони ПЕРЕДОВА а ми МІЦНИЙ ТИЛ !!!

Асоціація ГО "АДАМАНТ" до якої входить шість громадських організацій, взяли участь в круглому столі “Зниклі під час війни. Як Україні знайти та повернути своїх?” Захід ініціювали Медійна ініціатива за права людини і Центр прав людини ZMINA в партнерстві з Міжнародною комісію з питань зниклих безвісти (МКЗБ) та за підтримки Фонду “Партнерство за сильну Україну”. Зустріч відбулася в Києві 12.12.2023. До обговорення запросили представників державних органів, які долучені до роботи Координаційного штабу, а також громадські організації, Міжнародний комітет Червоного хреста. Порушені основні дві теми, це - зміни в структурі, координація зусиль для розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. - облік, пошук та звільнення цивільних заручників. Родини зниклих безвісти мають право на отримання інформації про перебування умови утримання та умови зникнення їх рідних, - зазначив Метью Холідей, директор Європейських програм МКЗБ. - Вони мають право отримувати інформацію про хід розслідування щодо зниклих безвісти членів своїх родин, мають знати місце та обставини їх зникнення. Це право забезпечується статтею 24 конвенції ООН “Про захист усіх осіб від насильницьких зникнень”, і Україна є частиною цієї конвенції. Родини повинні мати право контролювати особисті дані, які вони надали про свого зниклого родича і це право вибору, яку інформацію вони готові передавати” Олена Бєлячкова, координаторка груп родин полонених та зниклих безвісти МІПЛ: “Реєстр зниклих безвісти існує, але не працює в повному обсязі. Багато родин не мають контактів зі слідчими, які повинні розслідувати факти зникнення безвісти”. Представником Асоціації ГО"АДАМАНТ" було запропоновано співпрацю присутнім структурам для досягнення поставлених задач. Тільки спільна праця приведе до повернення всіх безвісти зниклих та полонених додому.

21.11.2023 р. Відбулась зустріч родин безвісті зниклих 56 ОМПБР з ГО"ПАТРІОТ " за ініціативи ГО"ПОЛІГОН 56 БЕРДЯНСЬК" Дуже плодотворно, за три години рідні отримали багато інформації якої не мали за довгий час 🇺🇦🇺🇦🇺🇦 Велике дякуємо пану Олегу Котенко та його команді!!! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦

За ініціативи родин безвісти зниклих та ГО"ПОЛІГОН 56 БЕРДЯНСЬК" відбулась зустріч з ГО"ПАТРІОТ". Майже 7 місяців група наших хлопців вважається безвісти зниклими, розповідає одна з дружин 56 ОМПБР, але завдяки таким зустрічам, як 26.10.2023 є Велика Надія в пошуку на команду ГО "ПАТРІОТ" пана Олега Котенко і працю його команди. Дуже багато дізнались корисної інформації для нас рідних безвісти зниклих. Дуже хочеться щоб саме так спілкувались з нами і держструктури, але ................................

Об’єднання громадських організацій заради ефективного пошуку зниклих безвісти та підтримки їхніх родин. Відбулася робоча зустріч представників ГО «ГРУПА ПАТРІОТ» із членами Всеукраїнської асоціації громадських організацій «АДАМАНТ». ▪️Наразі до асоціації вже долучилося шість громадських організацій, до яких входять родини зниклих та полонених захисників України. Як повідомили під час зустрічі представники асоціації, триває робота над розширенням асоціації. ▪️За результатами зустрічі сторони домовилися про підписання меморандуму в рамках співпраці в напрямках пошуку зниклих безвісти та полонених захисників і підтримки їхніх родин.

ОДНА ІЗ ЗУСТРІЧЕЙ ПРЕДСТАВНИКІВ МКЗБ (ICMP) З ГРОМАДСЬМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ . ПІД ЧАС ЗУСТРІЧІ ПРЕДСТАВНИКИ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ СІМЕЙ ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ В УКРАЇНІ ОЗНАЙОМИЛИСЯ З РОБОТОЮ МКЗБ, В ГАЛУЗІ СУДОВОЇ АНТРОПОЛОГІЇ ТА АРХЕОЛОГІЇ, А ТАКОЖ СИСТЕМОЮ БАЗ ДАННИХ КОМІСІЇ І ЇЇ РОЛЬ ВПОШУКУ ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ .

ОТРИМАННЯ ДОСВІДУ НАВЧАННЯ ТА ОБ'ЄДНАНА РОБОТА ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ З МКЧХ . 11-13.10.2023 ГО"ПОЛІГОН 56 БЕРДЯНСЬК"

Всеукраїнський правозахисний форум «Легіон права». Під час нього Омбудсман України Дмитро Лубінець, правозахисники, представники громадських і міжнародних організацій говорять про напрацюваннями у захисті прав людини, визначають нагальні проблеми та шукають спільні й ефективні рішення. Серед учасників — і люди, чиї права були порушені. Також на заході обговорюють деталі Операційного плану до Стратегії розвитку Офісу Омбудсмана. Учасники беруть участь у дискусіях: 🔸 «Від стурбованості до дії — виклики та подальші кроки» 🔸 «Права людини крізь призму мистецтва та культури»

Ми у Гаазі

Наші зустрічі

Наша команда

Ми допомагаємо

Діти які чекають рідних вдома , життя без війни